شیوه جدید شستشوی موها همراه با نتایجی شگفت انگیز

صرفنظر از اینکه از چه محصول یا چه برندی برای شستشو و رسیدگی به موهای خود استفاده می‌کنیم، اکثر ما فکر می‌کنیم که آداب و شیوه شستوی موها به این صورت است : ابتدا موها را خیس می‌‌کنیم، شامپو زده و آبکشی می‌کنیم، سپس مقداری نرم کننده یا حالت دهنده مو در کف دست خود ریخته و به ساقه موها می‌زنیم، چند دقیقه صبر کرده و دوباره موها را آبکشی می‌کنیم. این روش، روال اکثر ما در شستشوی موی سرمان است.
ولی امروز شیوه جدیدی برای شستشوی موها متداول شده است که البته نتیجه‌ای بسیار بهتر به همراه دارد !!!
این سبک جدید کار پیچیده و دشواری نیست، بلکه روشی بسیار ساده و آسان است. برخی از کمپانی‌ها و شرکت‌های تولیدکننده “حالت‌دهنده‌ها” و “محصولات مراقبت از مو” بر این باورند که با این شیوه جدید موهایی درخشان‌تر، براق‌تر و خوش‌حالت‌تر از قبل خواهید داشت و شاید حتی لازم به استفاده از سشوار و حالت‌دهنده‌های متعدد پس از استحمام نباشد، اما نتیجه‌‌ای بسیار بهتر از قبل به همراه دارد.

این روش بسیار ساده است، فقط باید از نرم کننده قبل از شامپو استفاده کنید!!

shampoo-and-conditioner
پس از آزمایش این تئوری نتایج جالب و قابل تأملی بدست آمد. استفاده از “نرم کننده مو” قبل از شامپو کردن موها یا بعبارتی عکس کردن شیوه معمول شستشوی موها باعث می‌شود که شامپو به طور یکنواخت و یکسانی بر روی موها تقسیم شده و به کل موها برسد، همچنین این امر باعث رسیدن بیشتر مواد مغذی موجود در شامپو به موی سر می‌شود.
نکته بعدی در این است که موهایی که به شدت خشک و آسیب دیده هستند یا رنگ شده و دکلره شده‌اند، معمولاً به سختی شسته می‌شوند و در هنگام شامپو کردن به هم گره می‌خورند، اما اگر از نرم‌کننده قبل از شامپو کردن استفاده شود موهایی با این جنس به راحتی شامپو شده و مشکلی در شستشوی آنها پیش نخواهد آمد.این روش برای شستشوی موهای بسیار زبر و خشن نیز بسیار مفید می‌باشد.
پس این بار روتین خود را عوض کرده و این شیوه جدید را برای شسشتوی موهای خود امتحان کنید و خودتان نتایج شگفت انگیز این تغییر رویه را ببیند.

 

این مقاله ترجمه شده از وب سایت www.womenshealthmag.com می‌باشد.
“عنوان مقالهWhoa: Should You Be Conditioning BEFORE You Shampoo”
 تاریخ انتشار July 16, 2015  |  By Refinery29
کلیه عکس‌ها از سایت‌های اینترنتی برداشته شده است.
ویرایش، ترجمه و تلخیص : وب سایت ویلانج (شیرین بختیاری)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code